Wysokość zniżek, jakie naliczone zostaną przez firmę ubezpieczeniową zależy od wielu czynników, w tym polityki sprzedażowej prowadzonej przez dany podmiot. Większość firm w pierwszej kolejności analizuje historię Twojej kariery jako kierowcy, skupiając szczególna uwagę na bezszkodowości jazdy.
Zniżki OC a historia bezpiecznej jazdy
Warto podkreślić, że firmy ubezpieczeniowe mają wgląd do Twojej historii bezszkodowej jazdy nawet w przypadku, gdy dotychczas korzystałeś z usług innego ubezpieczyciela. Obecnie firmy współpracują ze sobą, udostępniając dane, które pozwalają na weryfikację nierzetelnych kontrahentów, którzy przy zmianie firmy chcieliby zatuszować swoje przewinienia. Jeszcze kilkanaście lat temu zjawisko to występowało stosunkowo często, jednak z roku na rok udaje się je coraz skuteczniej eliminować.
Możliwość sprawdzenia kierowcy w ogólnej bazie sprawia, że nie ma większych problemów z naliczeniem zniżek nawet wtedy, gdy osoba wcześniejszą swoją historię budowała w innej firmie.
Przerwy w ubezpieczeniu – o co w tym chodzi?
Jednym z czynników, na jakie zwraca uwagę firma ubezpieczająca są tzw. przerwy w ubezpieczeniu. Aby zachować pełną wysokość zniżek konieczna jest kontynuacja ubezpieczenia. Jeśli natomiast zdarzy się tak, że sprzedasz samochód i nie zawierasz nowej polisy, natomiast będziesz mieć przerwę – wówczas zniżki przepadają. W takiej sytuacji na zniżki należy pracować od początku, jakby to była pierwsza polisa. Dobrym rozwiązaniem jest zatem dbać o zachowanie ciągłości w polisie.