Kategorie:

Ubezpieczenie OC na miesiąc – dla kogo taka opcja?

kalkulator ubezpieczen oc ac

Każdy posiadacz samochodu wie, że polisa OC wykupywana jest na rok. Jest to standard, ale istnieje także możliwość wykupienia jej na krótszy okres. Czym jest ubezpieczenie krótkoterminowe i kto może z takiej opcji skorzystać?

OC krótkoterminowe

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Jeśli posiadasz auto, to nie jest ważne czy jeździsz czy twój pojazd stoi w garażu, OC musisz posiadać. Takie jest prawo. Co do zasady umowa zawierana jest na rok, a jeśli pojazd nie zmienił właściciela – jest wznawiana automatycznie, chyba, że właściciel pojazdu podejmie współpracę z inną firmą, a w obecnej złoży wypowiedzenie. Należy jednak uważać, bo jeśli kupimy pojazd z trwającą polisą, to będzie ona obowiązywała wyłącznie do końca okresu trwania. Aby kontynuować – należy skontaktować się z firma i podpisać nową polisę.

Dla kogo OC krótkoterminowe?

Z krótkiej, 30-dniowej polisy skorzystać można wyłącznie w wybranych sytuacjach. To oferta, z której skorzystać można w przypadku sprowadzenia pojazdu z zagranicy, które zostały czasowo zarejestrowane. To oferta np. dla komisów samochodowych, które chcą umożliwić klientowi podróż samochodem po jego zakupie bez konieczności korzystania z lawety.

Z oferty krótkoterminowego OC skorzystać mogą również osoby będące właścicielami pojazdów zabytkowych, historycznych, a także wolnobieżnych. Szczegóły ofert prezentowane są przez firmy ubezpieczeniowe podmiotm zainteresowanym skróconym wariantem polisy OC. Jeśli potrzebujesz krótszej polisy, to koniecznie skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową.

 

Zobacz inne wpisy:

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie