Kategorie:

Zalety krótkoterminowej polisy OC

kalkulator ubezpieczen oc ac

Polisy krótkoterminowe, podpisywane na okres 30 dni lub 3 miesięcy to oferta, z której nie mogą skorzystać wszyscy. Klasyczna wersja dla posiadaczy pojazdów obejmuje 12-miesięczny okres ochronny. Zatem kto może skorzystać z krótkiej ochrony i jakie zalety niesie ze sobą takie rozwiązanie?

Oferta nie dla wszystkich

Ze skróconej oferty skorzystać mogą np. właściciele pojazdów historycznych i zabytkowych, a także właściciele komisów. W tym ostatnim przypadku to świetny sposób, aby zyskać zadowolonych kontrahentów, którzy po zakupie pojazdu bez problemu będa mogli wrócić nowo nabytym pojazdem do domu. Dlaczego czasem warto skorzystać z oferty krótszej polisy?

Aby skorzystać z oferty należy spełnić określone warunki. W przypadku właścicieli pojazdów historycznych samochód musi być starszy niż 40 – letni. Dopuszcza się obniżenie wieku do lat 25, lecz tylko w sytuacji gdy rzeczoznawca uzna pojazd za szczególnie wartościowy w historii motoryzacji.

W przypadku pojazdów wolnobieżnych mówi się o takich, których prędkość jest nie większa niż 25 km/h. To zatem doskonałe rozwiązanie dla wielu pojazdów budowlanych, ale nie można z takiej oferty skorzystać w przypadku ciągników rolniczych. Te pojazdy muszą posiadać polisę całoroczną.

Dlaczego warto skorzystać z krótszej polisy?

Zalet takiego rozwiązania można wymienić wiele, w zależności od tego, kto z oferty skorzysta. Dla właścicieli komisów jest to możliwość ograniczenia wydatków związanych z koniecznością opłacenia polisy na rok, a jednocześnie idealna możliwość aby potencjalni klienci mieli możliwość sprawdzenia pojazdu. Dzięki ubezpieczeniu na 30 dni bez problemu i zgodnie z prawem można przeprowadzić jazdę testową oraz udać się do stacji kontroli pojazdów.

 

Zobacz także:

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN