Kategorie:

Jak stan cywilny wpływa na składkę OC?

kalkulator ubezpieczen oc ac

Ubezpieczenie OC to bolączka wielu kierowców. Jest to polisa komunikacyjna, która jest obowiązkowa dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych i nie ma tu znaczenia czy pojazd porusza się po drogach publicznych czy stoi w garażu. Nawet za auto, które nie jest sprawne trzeba regularnie opłacać polisę. Obliczając wysokość składki ubezpieczyciel bierze pod uwagę naprawdę wiele czynników. Jednym z nich jest stan cywilny właściciela polisy. Jaki związek ma on z szacowaniem ryzyka ubezpieczeniowego?

Historia bezpiecznej jazdy a OC

O ile bezszkodowa jazda jako jeden z czynników poddawanych analizie podczas ustalania składki OC nie dziwi nikogo. Ubezpieczyciel może w ten sposób określić czy dana osoba w sposób szczególny może stwarzać zagrożenie i generować koszty ubezpieczeniowe. Jeśli w dotychczasowej historii widnieje kilka stłuczek ubezpieczyciel może przypuszczać, że osoba prezentuje ryzykowne postawy w jeździe. W związku z czym składki mogą znacząco wzrosnąć.

Stan cywilny a OC

Pytania pozwalające ustalić stan techniczny pojazdu czy bezszkodową jazdę nie dziwią nikogo. O tyle wiele osób, szczególnie, jeśli jest to ich pierwsza polisa OC może się nieco zdziwić gdy pojawią się pytania o stan cywilny oraz posiadanie potomstwa. Jak fakty te wpływają na ocenę ryzyka komunikacyjnego? Otóż dla firm ubezpieczeniowych osoba, która posiada rodzinę potencjalnie będzie jeździć bezpieczniej niż kawaler czy panna. Jeśli masz rodzinę, to statystycznie starasz się nie stwarzać zagrożenia dla siebie innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zobacz również inne wpisy:

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?