Kategorie:

Wszystko o zniżkach OC

kalkulator ubezpieczen oc ac

Ze zniżek OC korzysta obecnie wiele osób. Nic dziwnego, w końcu pozwalają one sporo zaoszczędzić, a polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, z którego nie można zrezygnować.

Czym są zniżki OC?

Każdy posiadacz pojazdu wie, że zniżki OC to rabat, jaki naliczany jest przez firmy ubezpieczeniowe podczas przygotowywania polisy ubezpieczeniowej. Rabaty, wyrażone w wartości % potrafią obniżyć koszt zakupu polisy maksymalnie o 60%. W praktyce podstawowym czynnikiem, jaki brany jest pod uwagę podczas naliczania rabatów jest bezszkodowa jazda, jednak szczegółowy mechanizm przyznawania ulg może różnić się nieco w zależności od klucza przyjętego przez daną firmę.

Kto może dostać zniżki OC?

Z założenia zniżki mogą być przyznane każdej osobie, która decyduje się na wybór konkretnego wariantu ubezpieczenia. W praktyce podstawą jest sprawdzenie właściciela polisy i jego historii szkód komunikacyjnych. Jeśli dotychczas nie spowodowałeś żadnej szkody, to nie masz się czego obawiać. Zniżki zostaną naliczone, ale uwaga! jeśli jest to Twoja pierwsza polisa lub miałeś dłuższą przerwę w kolejnych umowach, wówczas pierwsze rabaty za bezszkodową jazdę naliczone zostaną dopiero po roku i de facto obniżą wartość następnej polisy.

Pomimo że zniżki za bezszkodowa jazdę są najpopularniejszym i najbardziej cenionym przez kierowców rozwiązaniem, to firmy ubezpieczeniowe decydują się na przyznawanie także innych rabatów. Pod uwagę brane są np. czynniki takie jak stan cywilny czy posiadanie dzieci, ale szczegóły zależne są od polityki prowadzonej przez daną firmę.